Wciąż mało popularne, ale zainteresowanie ich możliwościami systematycznie rośnie. Szczególnie w Europie, gdzie zasięg giganta z Redmond nie jest już tak silny, systemy unixowe zdobywają ciągle nowych zwolenników. Wciąż jednak mało osób zdaje sobie sprawę ze to one właśnie zainicjowały epokę rozwoju komputerów i to one od początku narodzin komputera towarzyszyły całemu rozwojowi informatyzacji, a tak popularny w dzisiejszych czasach Windows powstał dopiero 15 lat później. Systemy z rodziny unixow popularnie nazywane są Linuxami, przy czym należy pamiętać ze Linux jest tylko jedna z pochodnych rozwoju Unixa zwanych dystrybucjami. Dystrybucji systemów unixowych jest wiele, z których w obecnym czasie najbardziej popularne to właśnie Linux, Fedora czy Ubuntu. Nowe dystrybucje przyciągają coraz to nowych zwolenników i niektórzy analitycy przewidują że w 2015 roku jego udział w rynku desktopów sięgnie 30%, co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia.


Wykres: Przewidywany wzrost udziału Unixów w rynku desktopów

Mimo wszystko Unix wciąż postrzegany jest niestety jako system dla zaawansowanych użytkowników, najczęściej programistów. Ta opinia leży u podstaw systemu i ciągnie się od lat odstraszając skutecznie dużą liczbę potencjalnych użytkowników - nic bardziej mylnego. Opinia ta wywodzi się z pierwszych wersji systemu, który faktycznie w początkowych fazach swojego życia wymagał dużej wiedzy informatycznej i dlatego musiał być używany tylko przez bardzo doświadczonych użytkowników. W zamian jednak dawał ogromne możliwości, większe niż jakikolwiek inny system operacyjny. Te możliwości silnie wykorzystywane są w sektorze rynku serwerów, gdzie udział ten od lat wynosi ponad 30%. Aktualnie dystrybucje praktycznie nie wymagają od użytkownika unixa większej wiedzy niż od użytkownika Windowsa, co w połączeniu z brakiem opłat za licencje i ogromem darmowych aplikacji stało się głównym elementem napędzającym popularność tychże systemów. Warto w tym miejscu zauważyć że mimo silnego rozwoju w kierunku adaptacji do potrzeb użytkowników desktopów, systemy te zachowały ogromne możliwości jakich Windows długo jeszcze nie będzie udostępniał.

 

Dlaczego warto zainteresować się procesem migracji?

Przy ogromnym zainteresowaniu i wzroście popularności warto samemu rozważyć redukcje kosztów związanych z przejściem na platformę typu Unix. Systemy te są całkowicie darmowe - nie jest wymagany zakup licencji, pakiety Office jak i cała gama dodatkowych aplikacji mogących wspomóc firmę są dostępne całkowicie za darmo. Odpowiednia konfiguracja środowiska może znacząco zredukować koszta maszyn oraz dać nowe możliwości.

 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Praktycznie dla większości oprogramowania niezbędnego z punktu widzenia klienta możemy przeprowadzić proces migracji na system unix. Migracja może obejmować adaptację całości lub fragmentów oprogramowania lub przepisanie kodu źródłowego od początku. Nasi specjaliści to certyfikowani specjaliści Qt. Posiadają szeroka wiedzę i doświadczenie w tego typu projektach. Dzięki nam masz gwarancje najwyższej jakości przeprowadzenia tej skomplikowanej procedury.

 

mcp2ncqtssml

 

 

Formularz kontaktowy

Wysyłając formularz kontaktowy wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie podanym w formularzu kontaktowym w celu przygotowania i przekazania mi odpowiedzi na moją wiadomość.

Adres

BigDotSoftware
ul. Strzelców 42/7
Gdynia, 81-586
(+48) 691-518-599
 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
NIP: 584-242-77-47
Regon: 222075150

Dołącz do nas