Oprócz klasycznych relacyjnych bazy danych t.j. MySQL, SQLite czy MS SQL Server, w dobie rosnącego zapotrzebowania na systemy BigData stosujemy również z powodzeniem takie technologie jak Hadoop , HBase, czy ElasticSearch.

 

      

Dzięki możliwościom jakie daje Hadoop wytwarzamy działające w rozproszonym środowisku aplikacje, które przeprowadzają obliczenia na dużych ilościach danych. Hadoop jest jednym z projektów rozwijanych przez fundację Apache a sama idea Hadoop przyszla z Google GFS a sam Hadoop jest otwartą implementacją paradygmatu MapReduce Google. Jako nieliczny produkt, Hadoop zanim jeszcze zanim osiągnął wydanie stabilne, był już wykorzystywany w poważnych zastosowaniach (Amazon, AOL, Facebook, Yahoo!). W wielu projektach wygodne jest zastosowanie HBase jako warstwy pośredniej pomiędzy aplikacją a rozproszonymi danymi przechowywanymi w HDFS (Hadoop Distributed Filesystem).

 

 

Idea wyszukiwania również przeżyła renesans na przełomie ostatnich lat. Coraz mniej chętnie podchodzimy do rozbudowanych formularzy a coraz bardziej doceniamy prosty i intuicyjny „Google search style”. Niewątpliwym atutem rozwiązań bazujących na ElasticSearch jest koszt infrastruktury. W przeciwieństwie do kosztownych rozwiązań wymagających duzych iwestycji w hardware, ElasticSearch został zaprojektowany z myslą o wykorzystaniu zwykłych maszyn dostępnych na rynku. Tego typu podejście bardzo szybko zapewniło tej technologii szerokie grono fanów w tym także ogólnoświatowych korporacji t.j. Sony czy Thomson Reuters oraz największych światowych serwisów jak Wikipedia czy Stackoverflow.com.

 

Nasza oferta przewiduje design architektury systemu, implementację, wdrożenie oraz ewentualną migrację istniejącego oprogramowania z użyciem powyższych technologii.

Formularz kontaktowy

Wysyłając formularz kontaktowy wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie podanym w formularzu kontaktowym w celu przygotowania i przekazania mi odpowiedzi na moją wiadomość.

Adres

BigDotSoftware
ul. Strzelców 42/7
Gdynia, 81-586
(+48) 691-518-599
 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
NIP: 584-242-77-47
Regon: 222075150

Dołącz do nas