Oprócz klasycznych relacyjnych bazy danych t.j. MySQL, SQLite czy MS SQL Server, w dobie rosnącego zapotrzebowania na systemy BigData stosujemy z powodzeniem takie technologie jak Hadoop , HBase, czy Elasticsearch. Bardziej wymagających klientów migrujemy na chmurę AWS (Amazon Web Services).

Dzięki możliwościom jakie daje Hadoop wytwarzamy działające w rozproszonym środowisku aplikacje, które przeprowadzają obliczenia na dużych ilościach danych. Hadoop jest jednym z projektów rozwijanych przez fundację Apache a sama idea Hadoop przyszła z Google GFS a sam Hadoop jest otwartą implementacją paradygmatu MapReduce Google. Jako nieliczny produkt, Hadoop zanim jeszcze zanim osiągnął wydanie stabilne, był już wykorzystywany w poważnych zastosowaniach (Amazon, AOL, Facebook, Yahoo!). W wielu projektach wygodne jest zastosowanie HBase jako warstwy pośredniej pomiędzy aplikacją a rozproszonymi danymi przechowywanymi w HDFS (Hadoop Distributed Filesystem).

Idea wyszukiwania również przeżyła renesans na przełomie ostatnich lat. Coraz mniej chętnie podchodzimy do rozbudowanych formularzy a coraz bardziej doceniamy prosty i intuicyjny „Google search style”. Niewątpliwym atutem rozwiązań bazujących na ElasticSearch jest koszt infrastruktury. W przeciwieństwie do kosztownych rozwiązań wymagających dużych inwestycji w hardware, ElasticSearch został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu zwykłych maszyn dostępnych na rynku. Tego typu podejście bardzo szybko zapewniło tej technologii szerokie grono fanów w tym także ogólnoświatowych korporacji t.j. Sony czy Thomson Reuters oraz największych światowych serwisów jak Wikipedia czy stackoverflow.com.

Nasza oferta przewiduje design architektury systemu, implementację, wdrożenie oraz ewentualną migrację istniejącego oprogramowania z użyciem powyższych technologii.