Oprogramowanie oryginalnie powstawało jako aplikacja do streamingu z dedykowanej kamery dla Raspberry Pi (link). W tym celu użyty został gstreamer jako jeden z najlepszych multimedialnych frameworków opensource. Zainteresowanie aplikacją było jednak na tyle duże że z czasem przeistoczyła się w aplikację do odtwarzania dowolnego streamu gstremer’a w systemie Android.

Aktualnie możliwe jest konstruowanie dowolnych streamów a także pisanie własnych pluginów (więcej na github: https://github.com/pzuk/raspberry-pi-camera-viewer-plugins/) Dzięku systemowi pluginów możliwe stało się zamodelowanie praktycznie dowolnej funkcjonalności, a RaspberryPi Camner Viewer stał się jeszcze bardziej elastycznym frameworkiem możliwym do wykorzystania w dowolnych, amatorskich jak i komercyjnych zastosowaniach.

W kolejnych wersjach planowana jest możliwość wgrywania własnych styli graficznych.

Aplikacja w Google Play:

RaspberryPi Camera Viewer

RaspberryPi Camera Viewer Example Plugins

Low latency

Z użyciem aplikacji możliwe jest uzyskanie wyjatkowo krótkiego opoźnienia (latency) w przesyłanym streamie. Przyklady można znaleźć tutaj:

Android and Raspberry Pi Camera low/no latency via gstreamer 

Formularz kontaktowy

Wysyłając formularz kontaktowy wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie podanym w formularzu kontaktowym w celu przygotowania i przekazania mi odpowiedzi na moją wiadomość.

Adres

BigDotSoftware
ul. Strzelców 42/7
Gdynia, 81-586
(+48) 691-518-599
 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
NIP: 584-242-77-47
Regon: 222075150

Dołącz do nas